Skip to Content

Just Filmi lapse õiguste programm

Lapse õiguste eriprogramm ei ole kommi ja kõrrejoogiga multikavaatamine. Läbi aastate on programmi kuulunud filmid, mis tõstavad esikohale lapsed ja nende erilised elud – need on palju peamurdmist ja kiiret otsustusvõimet nõudvad elud. Tihti arvatakse, et nimetatud oskused on täiskasvanute privileeg, kuid lapse õiguste programmi raames kinolinale jõudvad teosed näitavad, et see ei ole sugugi nii.
Programmi raames on võimalus näha ja kogeda tõsiseid lugusid, mis panevad täiskasvanud murduma, ent filmi peategelaseks olevad lapsed üllatavad vaatajat südikuse, siiruse, vahetu ellusuhtumise ja tugeva toimetulekuoskusega. Kui lapsi miski või keegi alt veab, siis mitte nemad ise, vaid ikka mõni täiskasvanu, harvem mõni teine laps, kes ei oska kohe teha õigeid valikuid ja selles tuge vajab. Vahel tuge leides, vahel mitte.
Filmide leiab endale huvitavat nii laps, noor kui ka täiskasvanu.
Lapse õiguste filmiprogramm on valminud Just Filmi, Õiguskantsleri Kantselei, Justiitsministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Lastekaitse Liidu ja Norra toetusprogrammi „Rahvatervis“ koostöös.targalt internetis
ajakiri